+48 537 896 896

POLSKA ANGLIA
PRZEWOZY
MIĘDZYNARODOWE

BUSEM DO CELU
BUSEM NA CZAS
GWARANCJA SATYSFAKCJI
MIEDZYNARODOWY PRZEWÓZ ZWIERZĄT 

PRZYGOTUJ SWOJEGO PUPILA DO DROGI


Jak przygotować się do podróży z pupilem? 
Podróż z pupilem może być stresująca - zarówno dla zwierzęcia, jak i dla opiekuna. Nowe otoczenie, odgłosy, niekiedy konieczność przebywania w klatce - oznaczają dla zwierzaka spore nerwy. Jak sprawić, żeby podróż z pupilem przebiegła spokojnie i bez niepotrzebnego stresu? Jak przygotować się do drogi? Oto kilka wskazówek, które przygotowaliśmy dla Państwa w celu poprawy komfortu podróży Państwa pupili, które również nam ułatwią realizację usługi.Niektóre zwierzęta znoszą podróż bardzo dobrze i same ochoczo wskakują do auta czy autobusu. Inne potrafią niemal walczyć z opiekunem, zapierając się pazurkami. Dotyczy to zarówno psów i kotów, jak i małych zwierząt, podróżujących w klatkach (chomików, myszek, fretek).  Najważniejszą zasadą jest przyzwyczajanie zwierzaka do podróży już od małego. Szczególnie dotyczy to kotów, które rzadziej, niż psy, podróżują
z właścicielami i są przyzwyczajone do swojego legowiska. Warto zabierać psa lub kota na krótkie, samochodowe wycieczki. Dobrze, jeśli pies lub kot będzie mógł kojarzyć podróż z zabawą - np. zabierzemy psa samochodem do lasu, na długi spacer. Jeśli zwierzę będzie podróżować tylko do weterynarza - każdy pojazd będzie kojarzyć z nieprzyjemną wizytą lekarską. Podobnie, dorosły kocur, który nigdy nie wychodził z domu, nie zniesie dobrze pięciogodzinnej podróży.  

Bus czy inny środek transportu do Anglii?

Wybierając autobus czy pociąg należy pamiętać, że nie każdy jest miłośnikiem naszego pupila - są ludzie, którzy po prostu boją się psów, a nawet kotów.
W regulaminie wielu linii przewozowych, a także PKP istnieją zapisy, aby pies był na smyczy i w kagańcu, a kot - w klatce. Warto pamiętać, że przewożenie zwierzaka w kontenerku jest bezpieczniejsze i dla współpasażerów, i dla samego zwierzaka.Warto wcześniej przyzwyczaić zwierzaka do klatki (może z niej korzystać jak z legowiska, a na podróż warto umieścić w środku znany kotu kocyk, zabawki). W podróży o wiele lepiej spisują się kontenerki plastikowe - są łatwiejsze do utrzymania w czystości, niż wiklinowe. Zwykle mają też solidniejsze zamknięcie drzwiczek. W przypadku gryzoni, warto zaopatrzyć się w specjalny, niewielki transporter. Do środka wkładamy nową ściółkę z odrobiną starszej, z klatki pupila - dzięki temu otoczenie wyda mu się znane i bardziej przyjazne. Wybierając transporter dla chomika, szynszyla czy szczura należy sprawdzić, czy zwierzę jest w stanie swobodnie się w nim obrócić i stanąć na dwóch łapkach - szczególnie, jeśli podróż potrwa kilka godzin. Pamiętajmy, że transporter powinien całkowicie uniemożliwić ucieczkę ciekawskiemu szczurkowi czy chomikowi - odpadają więc prowizoryczne transportery z kartonów, pudełek po butach, plastikowych pojemników z wyciętymi otworami na powietrze.I znów - nie uczmy zwierzaka, że w transporterze jeździ tylko do weterynarza. Przez jakiś czas może on nawet być wyposażeniem klatki, jako dodatkowe legowisko.

Jak przygotować zwierzaka do podróży do Anglii ?

Ważne jest również, aby pies był przyzwyczajony do kagańca i smyczy. Obecnie do wyboru mamy wiele modeli, a kaganiec nie musi być metalową uprzężą - wystarczą opaski z materiału na rzep. Nie nadają się one jednak dla agresywnych ras psów.W przypadku małych psów, można je również przewozić w kontenerku, a nawet specjalnej torbie, jeśli podróż nie jest zbyt długa i męcząca. Zdecydowanie należy podkreślić, że każde podróżujące zwierzę powinno mieć aktualną książeczkę zdrowia i aktualne, wymagane szczepienia! Oprócz przyzwyczajenia zwierzaka do nowych wrażeń, opiekun także musi się dobrze przygotować. Co zabrać w podróż ze zwierzętami domowymi? Bez względu na to, czy podróżujemy z psem dużej rasy, czy chomikiem, musimy zapewnić naszemu pupilowi zapas wody i (ewentualnie) pokarmu. Szczurki, króliki i chomiki zwykle mają specjalne poidełka, dla psa i kota trzeba zabrać miskę. W sprzedaży są już specjalne komplety (rozkładana butelka na wodę + miska), która bardzo ułatwia napojenie zwierzaka. Jeśli podróż jest krótka, dla gryzonia wystarczy kawałek świeżego owocu lub warzywa. Nawet, jeśli nasz pupil dobrze znosi drogę, warto mieć ze sobą gazę/ręcznik, wodę, nawilżane chusteczki. Jeśli zwierzak zmoczy się lub zwymiotuje, będziemy mogli szybko wyczyścić klatkę podróżną lub transporter. Dzięki temu inni pasażerowie nie będą skazani na nieprzyjemne doznania. Zwierzęta również miewają chorobę lokomocyjną! Przed podróżą, nie powinniśmy przekarmiać naszego pupila (jeśli to możliwe, nakarmmy go dopiero po powrocie) - zwierzę lepiej zniesie kilkugodzinny, niewielki głód, niż nudności i wymioty.